V Międzynarodowy Bieg Uliczny "Maksy Mila"

Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski zaprasza do Teresina na V Międzynarodowy Bieg Uliczny "Maksy Mila", który odbędzie się 17 czerwca 2017 r. na dystansie 10 mil franciszkańskich tj.16670 m. Jest to cykliczna impreza, która ma na celu upamiętnienie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Długość trasy nawiązuje do numeru jaki św. Maksymilian miał w obozie koncentracyjnym w Kl Auschwitz tj. 16670.

Gospodarzami biegu są gminy należące do Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana. Organizatorem pierwszej edycji biegu w 2013 roku była gmina Teresin, w 2014 roku Zduńska Wola, w 2015 roku Pabianice, w 2016 Oświęcim. W tym roku bieg powraca do Teresina. Świetna organizacja, nagrody dla zwycięzców, oraz wspaniała atmosfera, która towarzyszy biegom sprawiają, że zainteresowanie imprezą jest coraz większe.
Dla uczestników imprezy przewidziano wiele atrakcyjnych nagród: za zajęcie miejsca I-VI w kategorii kobiet i mężczyzn medale i nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Teresin. Przewidziano również nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z Gminy Teresin (szczegóły w regulaminie).
Tego dnia odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży: w kategorii szkół podstawowych klasy I-III na dystansie 500 m, klasy IV-VI na dystansie 800 m i szkół gimnazjalnych na dystansie 1200 m. Każdy uczestnik biegu głównego oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę.
Zapraszamy zatem wszystkich do rywalizacji oraz do aktywnego kibicowania na trasie. Zgłoszenia i regulamin na https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=198