Program MAKSY MILI w Oświęcimiu

Urząd Miasta Oświęcim przy współpracy z Oświęcimskim Klubem Biegacza ?Zadyszka? zapraszają do udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego pn. ?MAKSY MILA? zaplanowanego na 17 września 2016 r.

miejsce:
Start i meta biegu oraz miejsce festynu rodzinnego
- teren przed kościołem pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu.

program:
7.00 ? otwarcie biura biegu ulicznego
8.30 ? msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu
9.30 ? rozpoczęcie festynu
10.00 ? start biegu na dystansie 16670 m
13.00 ? podsumowanie biegu i wręczenie nagród
13.30 ? zakończenie pikniku

w czasie festynu:

- animacje, zabawy i konkursy z nagrodami
- występy na scenie
- pokazy strażackie

Organizatorzy:
Urząd Miasta Oświęcim,
Oświęcimski Klub Biegacza "Zadyszka"

Partnerzy:
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu
Ochotnicza Straż Pożarna Oświęcim
Oświęcimskie Centrum Kultury

Patronat:
- Prezydent Miasta Oświęcim - Janusz Chwierut
- Przewodniczący Związku Gmin Związanych z życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego ? Piotr Niedźwiecki.

Specyfiką biegu jest jego charakterystyczna długość: 16 km 670 metrów czyli 10 tzw. mil franciszkańskich. Długość trasy jest nawiązaniem do numer obozowego Maksymiliana Marii Kolbego w Kl Auschwitz 16670.
Gospodarzami biegu są miasta należące do Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Kolbego. Organizatorem pierwszej edycji biegu w 2013 roku była gmina Teresin, w 2014 - Zduńska Wola, w 2015 ? Pabianice, a w 2016 miasto Oświęcim.
Szczegóły biegu MAKSY MILA na stronie OKB Zadyszka w linku: MAKSY MILA 2016

Zapraszamy serdecznie wszystkich biegaczy do udziału w "MAKSY MILI" 17 września 2016 r. w Oświęcimiu.