Zaproszenie do udziału w MAKSY MILI w Oświęcimiu

Urząd Miasta Oświęcim przy współpracy z Oświęcimskim Klubem Biegacza ?Zadyszka? zapraszają do udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego pn. ?MAKSY MILA? zaplanowanego na 17 września 2016 r. Start biegu o godz 10.00 spod kościoła św. Maksymilinaa Kolbego w Oświęcimiu. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się również msza święta (o godz. 8.30), złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbego (bezpośrednio po mszy św.) oraz festyn rodzinny (10.00-14.00).
Patronat nad biegiem sprawują:
- Prezydent Miasta Oświęcim - Janusz Chwierut
- Przewodniczący Związku Gmin Związanych z życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego ? Piotr Niedźwiecki.

Specyfiką biegu jest jego charakterystyczna długość: 16 km 670 metrów czyli 10 tzw. mil franciszkańskich. Długość trasy jest nawiązaniem do numer obozowego Maksymiliana Marii Kolbego w Kl Auschwitz 16670.
Gospodarzami biegu są miasta należące do Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Kolbego. Organizatorem pierwszej edycji biegu w 2013 roku była gmina Teresin, w 2014 - Zduńska Wola, w 2015 ? Pabianice, a w 2016 miasto Oświęcim.

Szczegóły biegu MAKSY MILA w linku: MAKSY MILA 2016

Zapraszamy serdecznie wszystkich biegaczy do udziału w MAKSY MILI 17 września 2016r. W Oświęcimiu