XXXV Sesja Kolbiańska pod patronatem Związku

30 maja 2016 r. w Oświęcimiu odbędzie się XXXV Sesja Kolbiańska pt. ?Krew męczenników posiewem chrześcijan?. Pierwsza część wydarzenia obejmować będzie oddanie hołdu w celi śmierci św. Maksymiliana Kolebo oraz pod ścianą śmierci przy bloku 11 w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Natomiast cześć wykładowa tradycyjnie odbędzie się w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu a dokładnie w Auli im. K. Piechowskiego (budynek Collegium sub Horologio).
Wydarzenie organizowane jest przez Oddział Katolickiego Stowarzyszenia ?Civitas Christiana? w Oświęcimiu.
Odbywa się ono pod patronatem:
Starosty Oświęcimskiego, Prezydenta Miasta Oświęcim, JM Rektora Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, Związku Gmin związanych z Życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Plakat wydarzenia: