Spotkanie Gmin Kolbiańskich w Teresinie

17 lutego br. Klasztor Franciszkanów w Niepokalanowie był gospodarzem XII Zjazdu Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Samorządy należące do Związku to Zduńska Wola, Pabianice, Oświęcim oraz Teresin. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 w Bazylice w Niepokalanowie gdzie odprawiono mszę świętą. Po mszy świętej przy pomniku św. Maksymiliana przed Bazyliką złożone zostały kwiaty, wieńce i znicze.
Zjazd gmin kolbiańskich odbył sie z okazji przypadającej 17.02.2015 r. 74. rocznicy wywiezienia o. Maksymiliana z Niepokalanowa do więzienia na Pawiaku.
Gminy Kolbiańskie to stowarzyszenie 4 samorządów związanych z życiem św. Maksymiliana Kolbego ? Zduńskiej Woli, Pabianic, Teresina i Oświęcimia. Na spotkaniu obecni byli: Piotr Niedźwiedzki, prezydent Zduńskiej Woli, Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Pabianic, Marek Tarnowski, naczelnik wydziału Promocji Miasta Oświęcimia. Gospodarz spotkania, Gmina Teresin reprezentowana była przez Wójta, Marka Olechowskiego, Wice-wójta, Marka Jaworskiego oraz Radnego Gminy, Zbigniewa Biederkę, delegata Rady Gminy Teresin.