XXXIII Sesja Kolbiańska w Oświęcimiu

W 73. rocznicę osadzenia św. Maksymiliana Marii Kolbego w KL Auschwitz Katolickie Stowarzyszenie ?Civitas Christiana? w Oświęcimiu, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Miast Oświęcim oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm.W. Pileckiego w Oświęcimiu zapraszają na XXXIII Sesję Kolbiańską, która odbędzie się 28 maja o godz. 11 w Auli Collegium Sub Horologio. Patronat nad sesją objęli: Starosta Powiatu Oświęcimskiego, Prezydent Miasta Oświęcim oraz Związek Gmin Związanych z życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Program sesji:
Państwowe Muzeum KL Auschwitz - Birkenau
Modlitwa przy Ścianie Straceń i złożenie kwiatów w Celi Śmierci św. Maksymiliana

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
Audytorium im. Kazimierza Piechowskiego w budynku Collegium sub Horologio

- Patriotyczny wymiar postaw Męczennika Auschwitz i Prymasa Tysiąclecia ? Prof. dr hab. Rafał Łętocha, Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków; PWSZ Oświęcim
- Mariologia o. Maksymiliana Kolbego i Kard. Stefana Wyszyńskiego ? porównanie ? o. dr Jan Pach OSPPE, Częstochowa
- Droga na ołtarze św. Maksymiliana i Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego ? o. prof. dr hab. Zbigniew Suchecki OFMConv, Katedra Prawa Kanonizacyjnego Antonianum, Rzym

Kaplica Sióstr Karmelitanek Bosych
Oświęcim, ul. Legionów 92A
Msza święta

Szkoła Muzyczna w Oświęcimiu
Program słowno muzyczny ku czci kard. Stefana Wyszyńskiego: ?Ku wolności? ? Stanisław Markowski, artysta fotografik, filmowiec, kompozytor

Organizatorzy zapewniają dojazd do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i powrót do centrum miasta. Autobus odjeżdża z Pl. Kościuszki o godz. 9.30.

Organizatorzy Sesji:
Katolickie Stowarzyszenie ?Civitas Christiana? ul. Chopina 1, 32-600 Oświęcim

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach ul. Franciszkańska 12, 32-600 Oświęcim

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu ul. St. Wyspiańskiego 10, 32-602 Oświęcim

Urząd Miasta Oświęcim ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim

Uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu ul. Kolbego 8, 32-600 Oświęcim